/* Google Analytics */ /* Skrypt który zapobiega wyświetlaniu podobnych filmów na Youtube*/

28 października 2019 już po raz dziewiąty odbędzie się Światowy Dzień Judo poświęcony wszystkim judokom, trenerom, kibicom oraz miłośnikom tej dyscypliny sportu. W poprzednich latach tematami przewodnimi były ‘Przyjaźń’ (2018), ‘Odwaga’ (2017), ‘Judo dla świata’ (2016), ‘Jedność’ (2015), ‘Honor’ (2014), ‘Wytrwałość’ (2013), ‘Judo dla wszystkich’ (2012) oraz ‘Szacunek’ (2011).

W tym roku Światowa Federacja Judo, która jest organizatorem Światowego Dnia Judo, przyłącza się do akcji ratowania naszej planety. Pragnąc zapewnić lepszą przyszłość naszym dzieciom i wszystkim przyszłym pokoleniom, chce zachęcić ponad 40-milionową społeczność judo do zaangażowania się w akcję ‘Zasadź drzewo’.

W związku z tym, że nasza planeta jest zróżnicowana pod względem klimatu i pór roku, projekt ma rozpocząć się już niebawem. Dzięki temu judocy na całym świecie będą mogli wziąć w nim udział i zasadzić drzewka w odpowiednim czasie.

Celem tegorocznego Światowego Dnia Judo jest nie tylko upamiętnienie kolejnej rocznicy urodzin mistrza Kano, ale również pokazanie dzieciom jak ważne jest środowisko, w którym żyjemy i jak możemy o nie dbać.

Szczegóły akcji już wkrótce.

Zdjęcie: Tree photo created by jannoon028 – www.freepik.com