/* Google Analytics */ /* Skrypt który zapobiega wyświetlaniu podobnych filmów na Youtube*/

Judo to coś więcej niż sport – oprócz bardzo ważnego aspektu fizycznego, to także szereg zasad i wartości, które wykraczają daleko poza salę ćwiczeń. Każdy trener pracujący z dziećmi, stara się je nauczyć nie tylko techniki, ale także: samodzielności, szacunku, koleżeństwa, odpowiedniego zachowania na macie, higieny oraz wielu innych cech i umiejętności przydatnych w życiu dorosłego sportowca.

NAUKA / MOTYWACJA / ZABAWA – pobierajcie i udostępniajcie


Drodzy trenerzy, oddajemy w wasze ręce INDEKS MŁODEGO JUDOKI – książeczkę motywacyjną dla najmłodszych, opracowaną wspólnie przez JudoInfo i DoDzieci. Tutaj będziecie mogli odnotowywać postępy waszych podopiecznych. Życzymy sukcesów w przekazywaniu wiedzy 🙂 Dajcie nam znać, czy skorzystaliście z tego pomysłu i jak on się przyjął w Waszym klubie.

Jak to działa?

Dzieci na treningach zdobywają kolejne „sprawności”, a trener podpisem (lub specjalnie przygotowaną pieczęcią) potwierdza wykonanie określonego zadania. Oczywiście każdy trener sam decyduje o czasie przeznaczonym na zdobycia wszystkich „sprawności. My zakładamy, że będzie to 1 rok. Nagrodą za wypełnienie wszystkich zadań może być dopuszczenie do egzaminu, ale tutaj można wykazać się swoją kreatywnością i trenerskim doświadczeniem.

Skąd wziąć indeks?

Pliki PDF w formacie A5 (dla drukarni) lub w formacie A4 (do samodzielnego wydruku) są do bezpłatnego pobrania tutaj: pliki do pobrania

Można wydrukować własnymi siłami, na kartkach o gramaturze 300/350, np. z bloku technicznego (druk obustronny pozwala uzyskać z jednej kartki A4, dwa indeksy), albo zlecić wydruk zaprzyjaźnionej drukarni.

Serdeczne podziękowania za inspiracje dla Piotra Wichra, który od wielu lat, między innymi w taki właśnie sposób zachęca dzieci do bycia coraz lepszymi judokami.

pomysł: Piotr Wicher / Krzysztof Głaz / grafika: DoDzieci