/* Google Analytics */ /* Skrypt który zapobiega wyświetlaniu podobnych filmów na Youtube*/

JUDO DLA RODZICÓW

DLACZEGO JUDO TO IDEALNA DYSCYPLINA SPORTU DLA DZIECI

N

JUDO TO:

 • siła i wytrzymałość
 • równowaga
 • koordynacja
 • szybkość i zwinność

 

 

N

JUDO TO:

 • pewność siebie i motywacja
 • szacunek do siebie i innych
 • przestrzeganie zasad dla bezpieczeństwa swojego i innych
 • radzenie sobie z porażkami

 

 

N

JUDO TO:

 • nawiązywanie nowych znajomości i przyjaźni
 • świetna zabawa
 • wyjazdy na zawody i obozy

 

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy każdy może uprawiać judo?

Tak. Treningi są dostosowane do wieku i umiejętności trenujących. Judo jest sportem ogólnorozwojowym. Jeżeli nie ma specjalnych przeciwwskazań medyczny to jest sport dla każdego.

Od jakiego wieku dziecko może ćwiczyć judo?

Są kluby które zaczynają zajęcia judo, tzw. Funny Judo już z dziećmi 3 i 4 letnimi. Natomiast zdecydowana większość klubów zapisuje od 5 roku życia.

Czy judo jest bezpieczne?

Tak. Judo jest uszlachetnioną odmianą starej japońskiej sztuki walki. W stosunku do innych stylów walki – judo jest znacznie bardziej łagodne, ponieważ zostały wyeliminowane elementy zagrażające zdrowiu lub życiu, np. uderzenia, kopnięcia.

Treningi są dostosowane do wieku i umiejętności dzieci. W początkowym okresie szkolenia kładziony jest duży nacisk na wielką gamę ćwiczeń ogólnorozwojowych. Dzieci czołgają się po macie, robią przewroty, pady, dzięki temu przygotowują się do późniejszych specjalistycznych treningów judo.

Co to jest Funny Judo?
Są to zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych dzieci z elementami wprowadzającymi do późniejszych zajęć sportowych z judo sportowego.
Kiedy się zapisać?
Najlepszym momentem do rozpoczęcia treningów jest rozpoczęcie roku szkolnego. Wtedy powstają nowe grupy zapisowe i dziecko równocześnie z rozpoczęciem zajęć szkolnych zaczyna trenować.
Jak wybrać klub dla mojego dziecka?

Judo jest sportem olimpijskim i posiada formalną strukturę Okręgowych Związków i Klubów podlegających pod Polski Związek Judo.
Wszystkie kluby powinny być zarejestrowane w Polskim Związku Judo, a trenerzy posiadać uprawnienia do prowadzenia zajęć sportowych i licencję Polskiego Związku Judo.

Uwaga: Pomimo uwolnienia zawodu instruktora/trenera Polski Związek Judo akceptuje tylko instruktorów mających stosowne uprawnienia.

Wybierz klub zarejestrowany w PZJudo a będziesz mieć pewność, że Twoje dziecko nie trafi do przypadkowego klubu.

W jakim stroju ćwiczy się na treningu judo?

Dzieci ćwiczą na bosaka w specjalnym stroju nazywanym judogą.
Na początkowych (pierwszych) zajęciach dzieci mogę ćwiczyć w strojach gimnastycznych, na bosaka. Należy tylko zadbać o to, aby strój nie posiadał żadnych twardych przedmiotów (guzików, zamków błyskawicznych itp.)

Należy również zadbać o to, aby dziecko przed treningiem ściągnęło wszelkiego rodzaju ozdoby: pierścionki, łańcuszki, kolczyki itp. oraz aby miało krótko przycięte paznokcie.